Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu realizując zadanie Rządowego programu „Bezpieczna+” z dniem 1 marca 2017 r. otworzył salę edukacyjną „Ognik” zlokalizowaną w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 3 w Toruniu przy ul. Olsztyńskiej 6.

W sali edukacyjnej „Ognik” realizowane będą praktyczne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Współpraca ze szkołami oraz prowadzenie zajęć dla dzieci, podczas których będą zapoznawać się z zagrożeniami oraz zasadami postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ma kluczowe znaczenie dla jakości edukacji najmłodszych. Głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.

Prewencja prowadzona przez wykwalifikowanych strażaków w odpowiednio zaaranżowanej i przystosowanej sali edukacyjnej oraz dostosowanej do wieku rozwojowego uczniów formie (zabawa, ćwiczenia, prezentacja) na pewno przyczyni się do ograniczenia liczby ofiar i poszkodowanych podczas różnego rodzaju zdarzeń związanych z pożarami i miejscowymi zagrożeniami. Prezentacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętność alarmowania oraz wykorzystanie znaków ostrzegawczych i informacyjnych do celów ewakuacji z zagrożonych obiektów pozwolą nie tylko zapobiegać zagrożeniom, ale też sprawnie działać, kiedy zagrożenia już wystąpią.

Zachęcamy do udziału w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki.
Czas trwania zajęć to ok 90 minut.
Godziny rozpoczęcia zajęć: 8:30, 10:30, 12:30.

Uzgodnienia terminu należy dokonać telefonicznie z zastępcą dowódcy jednostki mł. bryg. Robertem Stegnickim pod numerem telefonu: (56) 639 00 01 (od poniedziałku do piątku najlepiej w godzinach porannych)

Prosimy o zapoznanie się z zapisami Regulaminu sali edukacyjnej OGNIK Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu dostępnego na stronie internetowej tutejszej Komendy w zakładce OGNIK.

Regulamin sali edukacyjnej Ognik

Załącznik nr 1 - karta zgłoszenia

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05

STATYSTYKA 2018

ILOŚĆ WYJAZDÓW W LATACH 2003 - 2018

KOMUNIKAT DLA INTERESANTÓW

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 – „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie klientów Urzędu i naszych pracowników, zwracam się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie.

Zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć klientów Urzędu tzn.:

  • ograniczamy możliwość umawiania się w siedzibie Urzędu,
  • wizyta w siedzibie Urzędu możliwa będzie wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu telefonicznym, w przypadkach niecierpiących zwłoki,
  • w sytuacjach, w których nie jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będziemy informować Państwa na bieżąco. 

Dane kontaktowe:

  • sekretariat/fax 56 611 92 00 / 56 611 92 12
  • e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.