W Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu zawiązała się grupa inicjatywna budowy pomnika wieloletniego Komendanta Poznańskiej Szkoły - płk. poż. Józefa Dobosza.

Pan Pułkownik był wychowawcą absolwentów w latach 1954 - 1986. Wielu z nich zajmowało i obecnie zajmuje eksponowane stanowiska w strukturach ochrony przeciwpożarowej naszego kraju – między innymi Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. bryg. mgr inż. Kazimierz Stafiej.

Chcąc okazać Panu Pułkownikowi wdzięczność za Jego dorobek wychowawczy i dydaktyczny a także postawę dowódcy powołał się Komitet Honorowy Budowy Pomnika – Ławeczka Dobosza w skład, którego wchodzą kadra i kierownictwo Szkoły oraz absolwenci. Inicjatorzy planują wykonać pomnik – „ławeczkę”, która miałaby być usytuowana na narożniku placu apelowego Szkoły Aspirantów w Poznaniu. Budowa „Ławeczki Dobosza” jest jednak uzależniona od hojności absolwentów i sympatyków Poznańskiej Szkoły.

Komitet Honorowy uroczyście zaprosił do swojego składu st. bryg. mgr inż. Kazimierza Stafieja Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Zachęcamy do wsparcia finansowego tej szczytnej inicjatywy.

komitet_honorowy.pdf

 

 

STATYSTYKA 2018

ILOŚĆ WYJAZDÓW W LATACH 2003 - 2018