15 stycznia 2018 roku w miejscowości Mała Nieszawka miał miejsce pożar zakładu produkującego znicze. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło 53 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych. Długotrwałe działania gaśnicze utrudniała nie tylko intensywność rozprzestrzeniania się pożaru i gęste zadymienie ale także niesprzyjające warunki atmosferyczne (podmuchy wiatru, kilkustopniowy mróz).

W pomoc poza strażakami zaangażowało się wiele osób. Jednym z cichych bohaterów była Pani Edyta Gołaś - właścicielka miejscowej restauracji "Kuchnia Edyty", która bezinteresownie, z potrzeby serca przygotowała gorący posiłek dla przemarzniętych i zmęczonych działaniami strażaków. Chęć niesienia pomocy przez Panią Edytę oraz pracowników jej restauracji zasługuje na najwyższe uznanie.

W związku z powyższym w dniu 24 stycznia br. zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. bryg. Sławomir Kamiński oraz zastępca naczelnika Wydziału Kwatermistrzowsko-Technicznego mł. kpt Arkadiusz Gębka odwiedzili restaurację Pani Edyty Gołaś i w ramach podziękowania za okazane wsparcie wręczyli okolicznościowy dyplom oraz książkę opisującą dzieje toruńskiego pożarnictwa.

Dziękując Pani Edycie życzymy wszelkiej pomyślności, a bezinteresowna pomoc skierowana do toruńskich strażaków na pewno będzie w naszej pamięci jeszcze przez długi czas.

  • 01
  • 02

STATYSTYKA 2018

ILOŚĆ WYJAZDÓW W LATACH 2003 - 2018